تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

برای تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی باید از افراد متخصص در این زمینه استفاده شود. شما می توانید تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی خود را به شرکت آبتین واتر بسپارید.

با توجه به آلودگی های موجود در آبهای آشامیدنی، دستگاه های تصفیه آب خانگی برای خانه و محل کار بسیار ضروری است. اما پس از خریداری دستگاه تصفیه آب، باید هر چند وقت اقدام به تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی نمایید تا دستگاه دچار مشکل نشود. بهتر است خودتان اینکار را انجام ندهید و از افراد متخصص برای تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی استفاده کنید.

دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

آلودگی های بسیاری همچون کلر، آرسنیک، آلومینیوم، نیترات و … در آب های آشامیدنی وجود دارد  که بسیاری از این آلودگی ها همچون نیترات، عامل سرطان زا هستند و برای بدن بسیار مضر هستند. دستگاه تصفیه آب خانگی دستگاهی است که آب را از انواع آلودگی ها پاکسازی می کند و آبی سالم را برای شما فراهم می آورد. انواع مختلفی از دستگاه های تصفیه آب خانگی همچون دستگاه تصفیه آب ایزی ول، لوتوس، آکوا جی و … در بازار وجود دارند که هر یک ویژگی های مخصوص به خود را دارند.

انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر آب یکی از مهمترین قسمت های دستگاه های تصفیه آب خانگی است. شناخت انواع فیلترهای دستگاه های تصفیه آب می تواند به شما در تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی کمک نماید. معمولا دستگاه های تصفیه آب دارای ۵ الی ۶ مرحله فیلتر هستند.

 • فیلتر PP: این نوع فیلترها معمولا از جنس پلی پروپیلن ساخته شده می شود. دو نوع فیلتر ۵ و ۱ میکرون از این نوع وجود دارد که فیلتر نوع ۱ آجره عبور ذرات آلودگی بزرگتر ۱ میکرون را نداده و نوع ۵ میکرون نیز اجازه عبور زنگال آب و رسوبات بزرگتر از ۵ میکرون را نمی دهد.
 • فیلتر الیافی:این نوع فیلترها به صورت کارتریجی هستند و در بسیاری از دستگاه های تصفیه آب وجود دارند.

اهمیت تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

یکی از مهمترین مشکلاتی که ممکن است دستگاه های فیلتر آب دچار آن شوند، اهمال کاری و توجه نکردن به زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی است. گاهی برخی از افراد سال ها اقدام به تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی ننموده اند و این باعث می شود تا فیلترها نتوانند کار خود را به درستی انجام دهند و همین مسئله باعث می شود تا آلودگی هایی وارد آب شوند. حتی اگر دستگاه شما بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی باشد، اگر فیلترها به موقع تعویض نشوند، دستگاه کار خود را به درستی انجام نمی دهد.

بهترین زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

شاید این سوال برای افرادی که دارای دستگاه تصفیه آب خانگی هستند پیش آید که بهترین زمان برای تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی چه هنگامی است و کی برای اینکار باید اقدام کنند. بهترین زمان برای تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی برای فیلترهای ۱ تا ۳ هر ۶ ماه یکبار و برای فیلترهای ۴ تا ۶ بین ۸ الی ۱۲ ماه است. اگر دستگاه دارای فیلتر شماره ۷ نیز باید باید هر ۶ ماه یکبار آن را تعویض نمود. البته باید توجه کنید با اینکه این زمان ها برای همه فیلترهای دستگاه های تصفیه آب می باشد، اما سختی آب می تواند این زمان را کوتاه تر نماید. به طور مثال در شهرهایی که سختی آب آنها درجه بیشتری دارد،ممکن است هر هفته نیاز به تعویض فیلترهای پیش تصفیه باشد. همچنین هر چه میزان استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی نیز بیشتر باشد، چون دستگاه بیشتر کار می کند بنابراین باید فیلترها زودتر تعویض شوند.

تعویض فیلتر تصفیه آب آکوا جوی 

دستگاه آکوا جی یکی از مدلهای دستگاه های تصفیه آب خانگی است که دارای ۵ مرحله فیلتر است. برای تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی آکوا جی، اگر فشار آب خروجی کمتر شده و آب آلوده شود باید فیلترهای ۱ تا ۳ تعویض شوند. اگر فیلترهای سه مرحله به موقع تعویض شوند، فیلتر اصلی دستگاه تا دو سال نیازی به تعویض ندارد. فیلر مرحله پنجم نیز باید هر ساله عوض شود.

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب ایزی ول

دستگاه تصفیه آب ایزی ول دارای ۶ فیلتر برای تصفیه آب است و انواع آلودگی و رسوبات موجود در آب توسط این دستگاه فیلتر شده و تصفیه می شود. این دستگاه با آنکه قیمت بالایی دارد اما با توجه به تصفیه بسیار عالی آب توسط این دستگاه، شما پول خود را دور نریخته اید. زمان تعویض تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب ایزی ول نیز مانند سایر دستگاه های تصفیه آب است و برای تعویض فیلترها باید از افراد متخصص استفاده کنید.

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب لوتوس

دستگاه تصفیه آب لوتوس از ۵ فیلتر برای تصفیه آلودگی های موجود در آب استفاده می نماید. زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی لوتوس برای فیلترهای سه مرحله اول هر شش ماه یکبار است و  فیلتر دستگاه اصلی نیز بهتر است هر دو سال یکبار تعویض شود. البته دقت کنید در صورتی که فیلترهای شماره ۱ تا ۳ به درستی و در زمان مناسب تعویض نشوند، فیلتر اصلی نیز باید زودتر تعویض شود. فیلتر ۵ام نیز بهتر است سالی یکبار تعویض شود.

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی توسط شرکت آبتین واتر

شاید خیلی از افراد فکر کنند که تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی کاری ساده است و اگر خودشان اینکار را یاد بگیرند دیگر نیازی به افراد دیگر برای تعویض فیلتر ندارند.اما این تفکر کاملا اشتباه است زیرا خراب شدن هر یک از فیلترها می تواند کار دستگاه را کاملا مختل کند. بنابراین بهتر است خودتان اینکار را انجام ندهید و از افراد متخصص برای اینکار استفاده کنید. شرکت آبتین واتر یکی از شرکت های با سابقه در زمینه تعویض انواع فلیترهای دستگاه های تصفیه آب خانگی است و از افراد متخصص برای اینکار استفاده می نماید. مهم نیست که شما در چه شهری زندگی می کنید، تنها کافیست با آبتین واتر تماس بگیرید تا برای شما کارشناسان و نصابان کاملا حرفه ای و زبده ارسال شود. فیلترهای این شرکت از بهترین و مرغوب ترین فیلترهای موجود در بازار هستند و شما می توانید با قیمتی بسیار مناسب فیلترهای خود را تعویض کنید.

چگونگی تعویض فیلتر دستگاه های تصفیه آب خانگی

با آنکه هر یک از دستگاه های تصفیه آب خانگی دارای فیلترها و قسمت های متفاوتی هستن، اما مراحل تعویض فیلترهای هر یک از دستگاه ها معمولا یکی است و آشنایی با آن برای شما خالی از لطف نیست.

 • ابتدا باید سیم برق دستگاه را از پریز جدا کنید.
 • شیر ورودی و خروجی دستگاه را باید ببنید تا آب ورودی به دستگاه وارد نشده و آبی نیز از دستگاه خارج نشود.
 • برای اینکه از ریختن آب بر روی زمین جلوگیری کنید بهتر است یک دستمال بزرگ زیر دستگاه بیاندازید و سپس کار خود را شروع کنید.
 • محفظه اصلی دستگاه را با آپار به دقت بازکندی. این محفظه حاوی آب است و سعی کنید این کار را به گونه ای انجام دهید که آب کمتری بر روی زمین بریزد.
 • آب دال محفظه را خالی کرده و فیلتر داخل آن را که معمولا از جنس الیافی است، تعویض نمایید.
 • فیلتر جدید را به دقت داخل محفظه قرار دهید. البته پیش از اینکه فیلتر را داخل دستگاه قرار دهید بهتر است که محفظه را تمیز بشویید.
 • سپس محفظه را در جای خود دوباره محکم ببنید.
 • مراحل بالا را برای فیلترهای شماره ۲ و ۳ نیز باید تکرار کنید.
 • اگر یکسال از زمان تعویض فیلتر شماره  گذشته است، آن را نیز به دقت تعویض کنید.
 • شلنگ های ورودی و خروجی فیلتر نهایی کربن را خارج کرده و سپس کارتریج جدید را به درستی در جای فیلتر قبلی قرار دهید. برای این کار حتما به جریان های FLOW توجه کنید.
 • شلنگ های ورودی و خروجی را مجددا در سرای خود قرار دهید.
 • دستگاه را کاملا خشک کرده و شیر آب ورودی و خروجی دستگاه را باز کرده و بررسی کنید که دستگاه نشتی نداشته باشد. پس زا باز کردن آب ممکن است ذرات سایه کربن را در آب مشاهده کنید که مسئله مهمی نیست و به دلیل تعویض فیلترها می باشد.

دفتر مرکزی : ۷۶۴۹۲۸۱۵-۰۲۱ | دفتر فروش : ۷۶۴۹۰۳۷۴-۰۲۱

مدیریت : ۰۹۱۲۰۲۵۶۰۶۸ | کارشناس فروش : ۰۹۳۰۱۲۷۱۹۱۹

همچنین مشاهده کنید

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.